Pályázati felhívás civil szervezetek gazdasági szereplő bevonásával megvalósítandó programjainak támogatására
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS CIVIL SZERVEZETEK GAZDASÁGI SZEREPLŐ BEVONÁSÁVAL MEGVALÓSÍTANDÓ PROGRAMJAINAK TÁMOGATÁSÁRA
I. A pályázat célja:
Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata (a továbbiakban: Támogató) elkötelezett az Erzsébetvárosban működő civil szervezetek társadalmi szerepvállalásának elősegítésében, a helyi közéletben végzett tevékenységük támogatásában. A civil szervezetek és a gazdasági szereplők közös társadalmi szerepvállalása érdekében létrehozott programok támogatása céljából Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata az államháztartáson kívülre nyújtott támogatások rendjéről szóló 15/2020. (IV.17.) önkormányzati rendelet alapján (a továbbiakban: Rendelet) pályázatot ír ki Erzsébetvárosban működő civil szervezetek részére gazdasági szereplő bevonásával megvalósítandó programjaik támogatása céljából. A pályázat szempontjából gazdasági szereplőnek minősül a tevékenységét egyéni vagy társas vállalkozásként, vagy egyéni cégként végző gazdálkodó szervezet. Az elszámolható költségek körét az 1. melléklet tartalmazza.
II. A pályázat benyújtására jogosult:
Az az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 2. § 6. b-c) pontja szerinti civil szervezet, amely
a) erzsébetvárosi székhellyel rendelkezik és működését Erzsébetváros közigazgatási területén fejti ki vagy nem erzsébetvárosi székhelyű, de működését Erzsébetváros közigazgatási területén fejti ki és
b) a Rendelet 3. §-a szerinti nyilvántartásba vételi eljárást eredményesen lefolytatta.
A nyilvántartásba vételi eljárásról külön felhívásban tájékozódhatnak. A nyilvántartásba vétel iránti kérelem a pályázat benyújtásával egyidejűleg, külön dokumentációban is benyújtható.
III. Pályázati korlátozások:
1. Azon szervezetek, amelyek Erzsébetváros Önkormányzatával közszolgáltatási szerződést vagy közművelődési megállapodást kötöttek, az abban foglalt azonos feladatra pályázatot nem nyújthatnak be.
2. Nem nyújtható támogatás annak a szervezetnek, amely a 2020-2021. évben nyújtott támogatással részben vagy egészben nem számolt el, vagy valótlan elszámolást nyújtott be, és a nyújtott támogatás visszafizetésére irányuló felszólításnak nem tett eleget, vagy a támogatás visszafizetésére irányuló beszedési megbízás nem vezetett eredményre vagy korábbi pályázati eljárás keretében nyújtott támogatásához kapcsolódóan le nem zárt elszámolása van.
3. Nem nyújtható támogatás annak a szervezetnek, amely nem megfelelő vagy valótlan adatokat tartalmazó támogatási kérelmet nyújtott be, vagy a hiányosan benyújtott pályázat esetén a hiánypótlási felhívásnak a meghatározott határidőre nem tett eleget.
4. A választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény 3. § 3. pontjában meghatározott jelölő szervezetek a Rendelet 3. § (3) bekezdése szerint nem vehetők nyilvántartásba, így pályázat benyújtására sem jogosultak.
5. Jelen pályázati felhívás keretén belül egy szervezet csak egy pályázatot nyújthat be.
6. Nem adható támogatás olyan programhoz, amelyre a pályázó civil szervezet vagy az önrészt biztosító gazdasági szereplő más önkormányzati pályázat keretében pályázatot nyújtott be, vagy annak megvalósításába együttműködőként bevonásra került.
IV. A pályázat benyújtásának tartalmi és formai követelményei:
1. A pályázatot kizárólag a felhívás 2. melléklete szerinti támogatási kérelem nyomtatványon lehet benyújtani papír alapon egy példányban.
2. A kérelemhez csatolni kell:
a) a támogatási kérelem elválaszthatatlan részét képező költségtervet,
b) a civil szervezet létesítő okiratának (alapszabály, alapító okirat) másolatát, amelyen a szervezet képviselője (vagy meghatalmazottja) büntetőjogi felelősségvállaló nyilatkozatával igazolja, hogy a szervezet a támogatási kérelem benyújtásakor az okiratban foglaltak szerint működik,
c) a civil szervezet szakmai tevékenységét bemutató leírást a kerületben kifejtett tevékenységéről, a megvalósított programokról,
d) a felhívás 3. melléklete szerinti Átláthatósági nyilatkozatot,
e) a civil szervezet képviselőjének aláírási címpéldányát másolatban (az eredeti példány legkésőbb szerződéskötéskor bemutatandó),
f) a civil szervezet 2020. vagy 2021. évi beszámolójának – közhasznú szervezet esetén közhasznúsági jelentésének – letétbe helyezését igazoló dokumentumot,
g) a felhívás 4. melléklete szerinti, Összeférhetetlenség, illetve érintettség fennállásáról vagy hiányáról szóló nyilatkozatot, érintettség fennállása esetén a felhívás 5. melléklete szerinti Közzétételi kérelmet,
h) a felhívás 6. melléklete szerinti köztartozásról és a rendezett munkaügyi kapcsolatoknak való megfelelésről szóló nyilatkozatot,
i) a felhívás 7. melléklete szerinti nyilatkozatot, ha a szervezet a nyilvántartásba vételi eljárást lefolytatta és a nyilvántartásba vétel óta az adataiban változás nem történt,
j) amennyiben a kérelmet benyújtó civil szervezet egy szervezet tag szervezete, az anyaszervezet befogadó nyilatkozatát,
k) a megvalósítani kívánt programnak helyszínt biztosító szervezet, gazdasági társaság, egyéb szerv befogadó nyilatkozatát,
l) köznevelési és szociális intézmények számára szervezett program esetén az intézmény befogadó nyilatkozatát,
m) a program megvalósításához önrészt biztosító gazdasági szereplő önrész biztosítására vonatkozó igazolását együttműködési szándéknyilatkozat formájában.
3. A támogatási kérelem és mellékletei a www.erzsebetvaros.hu oldalról letölthetők, illetve az Ügyfélszolgálatokon átvehetők.
4. Amennyiben a civil szervezet a Rendelet 3. §-a szerinti nyilvántartásba vételi eljárást eredményesen lefolytatta, a 2. b)-e) pontok szerinti dokumentumokat csak abban az esetben kell benyújtani, ha a nyilvántartásba vétel óta ezen adatokban változás történt.
5. A pályázat hiányos benyújtása esetén hiánypótlásra egy alkalommal van lehetőség. A hiánypótlási felhívást a támogatási kérelemben megadott elektronikus levélcímre kézbesítjük, a hiánypótlásra nyitva álló határidő 8 munkanap. A határidő kezdő napja az elektronikus levél közlésének napja.
6. A pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül, ha
a) az határidőn túl kerül benyújtásra, vagy
b) az igényelt támogatás összege meghaladja a maximálisan igényelhető mértéket, vagy
c) azt nem a benyújtásra jogosult civil szervezet nyújtotta be.
7. Amennyiben a pályázó civil szervezet nem szerepel a Rendelet 3. §-a szerinti nyilvántartásban, és a pályázat benyújtásával egyidejűleg nem kezdeményezte a nyilvántartásba vételi eljárást, a benyújtott pályázatot hiányosnak kell tekinteni és a pályázót fel kell hívni a nyilvántartásba vételi eljárás lefolytatására.
8. Amennyiben a gazdasági szereplő az önrész biztosításán túl egyéb módon szerepet vállal a program megvalósításában, a támogatási kérelemben be kell mutatni az ez irányú közreműködés módját, tartalmát.
V. A pályázat benyújtásának határideje, helye és módja:
A pályázat benyújtásának határideje:
2022. május 13. (péntek)
A pályázat papír alapon, egy példányban nyújtandó be az alábbi módok valamelyikén:
- postai úton Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Polgármesteri Hivatal címére: 1073 Budapest, Erzsébet krt. 6.,
- személyesen a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáin (1073 Budapest, Erzsébet krt. 6., 1076 Budapest, Garay u. 5.) vagy a beadványok fogadására kihelyezett gyűjtőládába elhelyezve.
VI. A támogatás forrása, mértéke, támogatási intenzitás:
1. A támogatás nyújtásához rendelkezésre álló keretösszeg: az Önkormányzat 2022. évi költségvetéséről szóló 6/2022. (II.17.) önkormányzati rendeletében 1.000.000 Ft áll rendelkezésre e célra.
2. A támogatás igénybevételéhez legalább 50%-os mértékű önerő szükséges, a támogatási intenzitás legfeljebb 50%. A támogatási igénnyel megegyező mértékű önrész mértékét a civil szervezet részére igazoltan gazdasági szereplőnek kell biztosítani.
3. A támogatás formája: egy összegben nyújtott, vissza nem térítendő támogatás.
4. A támogatás mértékének alsó és felső határa: 100.000-300.000 Ft.
VII. A pályázatok elbírálásának módja, értesítés a támogató döntéséről
1. A pályázatokat Erzsébetváros Önkormányzata Képviselő-testületének Művelődési, Kulturális és Szociális Bizottsága bírálja el a benyújtási határidőt követő 45 napon belül. Csak a Rendeletben és a jelen felhívásban meghatározott feltételeknek megfelelő, hiánytalanul benyújtott pályázat részesülhet támogatásban.
2. A Bizottság a pályázatok elbírálása során az alábbi szempontokat veszi figyelembe:
a) a program közérdekűsége
b) a bevont személyek nagyságrendje, célcsoportja
c) a pályázati program és a költségvetés megalapozottsága, kidolgozottsága
d) valós szükségletekre ad-e választ a program
e) korábbi támogatások cél szerinti megvalósulásának tapasztalatai
3. A pályázatok elbírálása során előnyt élveznek az alábbiak:
a) sport vagy szociális célú, valamint a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó programok,
b) ha a program akadálymentesen hozzáférhető vagy érdekvédelemre irányul,
c) a program Erzsébetvárosban valósul meg,
d) az önrészt biztosító gazdasági szereplő pénzbeli támogatáson túli aktív közreműködése a program megvalósítása során.
4. Amennyiben az igényelt összegnél alacsonyabb összegű támogatást ítél meg a döntéshozó, a pályázó szervezetnek ehhez igazodóan módosítania kell a benyújtott költségtervét a támogatási szerződés megkötése előtt. A költségterv módosítása során az eredeti költségtervben szereplő tételeken túl, új tételek nem szerepeltethetőek. A költségterv módosítására az erre irányuló elektronikus úton közölt felhívást követő 30 napon belül van lehetőség. A módosított költségtervet papír alapon, a szervezet képviseletére jogosult személy által hitelesítve, az V. pontban megjelölt módok valamelyikén kell benyújtani. Amennyiben a Támogatott a módosított költségtervet a felhívásban megjelölt határidőre nem nyújtja be, a támogatói döntés hatályát veszti.
5. A Bizottság döntése ellen jogorvoslatnak nincs helye.
6. A pályázatok elbírálásáról a bizottsági döntés meghozatalát követő 20 napon belül elektronikus úton értesülnek a pályázók. Továbbá Támogató a hivatalos honlapján (www.erzsebetvaros.hu) közzéteszi a támogatottak nevét, a támogatás célját, összegét, a program megvalósításának helyét.
7. A nyertes pályázó (a továbbiakban: Támogatott) köteles a támogatási szerződés elkészültéről szóló értesítést követő 20 napon belül a szerződést aláírni. Amennyiben a Támogatottnak felróható okból ezen határidőt követő 30 napon belül nem kerül megkötésre a támogatási szerződés, a támogatói döntés hatályát veszti.
8. A támogatási szerződés elválaszthatatlan részét képezi a „Felhatalmazó levél azonnali beszedési megbízásra” című dokumentum, ennek benyújtásáig a támogatási szerződés a Támogató részéről nem kerül aláírásra.
9. A támogatási szerződés megkötéséhez a Támogatottnak be kell nyújtania továbbá az állami adóhatóság által kiállított köztartozásmentes igazolást, kivéve, ha a szervezet szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban. A támogatási szerződés megkötésének és a támogatás folyósításának gördülékenyebbé tétele érdekében javasoljuk az adatbázisba történő regisztrációt! A szerződés megkötéséig be kell mutatni továbbá a szervezet képviseletére jogosult aláírási címpéldányának eredeti példányát vagy közjegyző által hitelesített másolatát, kivéve, ha azt a nyilvántartásba vételi eljárás során vagy a pályázathoz benyújtotta.
10. A támogatási szerződés megkötéséhez a Támogatottnak igazolnia kell, hogy a költségtervben szereplő önrész a rendelkezésére áll. Az önrész rendelkezésre állásának tényét bankszámlakivonattal kell igazolni.
VIII. A támogatás felhasználására vonatkozó feltételek
1. A támogatás összege a 2022. április 1. – 2022. december 31. közötti időtartamban (támogatási időszak) felmerült, a pályázatban megjelölt programok megvalósításának költségeire fordítható. A támogatás a szervezet általános működését biztosító költségeire nem fordítható!
2. A Támogatott a támogatási szerződésben meghatározott határidőig és módon köteles a támogatás felhasználásáról benyújtani a szakmai és pénzügyi beszámolóját. Az elszámolás keretében a támogatás összegével és az azzal megegyező mértékű önerővel kell elszámolni.
3. Támogatott köteles az elnyert támogatásból megvalósuló program időpontjáról a pályázat kiíróját, valamint az Erzsébetváros újságot előzetesen, legalább a program időpontját megelőző 30 nappal tájékoztatni.
4. Támogatott a támogatási szerződés aláírásával hozzájárul ahhoz, hogy a pályázat kiírója a támogatott nyilvános programon részt vehet, arról fotódokumentációt, videofelvételt készíthet a mindenkor hatályos adatvédelmi szabályok szerint.
IX. Tájékoztatás
A pályázattal kapcsolatban további információ a Humánszolgáltató Irodán dr. Gyöngyösi-Tóth Gabriellától (Tel: 462-3339.; Toth.Gabriella@erzsebetvaros.hu) kérhető.
1. melléklet: Elszámolható költségek
Elszámolható költségek
1. A pályázati eljárás keretében programköltségként elszámolható minden olyan költség, amely a program megszervezésével összefügg és nem sorolható be a 2. pontban meghatározottak közé, vagy besorolható, de igazoltan a program szervezése kapcsán merül fel, és kerül felhasználásra.
2. a) Anyagköltségek
aa) Fenntartási-és üzemeltetési anyagok: ingatlan üzemeltetéséhez kapcsolódó beszerzések, gépek berendezések üzemeltetéséhez vásárolt anyagok;
ab) Kesztyű, jelmez, táncosok ruházata, sportmez;
ac) Nyomtatvány, irodaszer; számítástechnikai fogyóeszközök;
ad) Szakkönyvek ára, szakmai anyagok előfizetési díja;
ae) Foglalkozások költségei, egyéb anyagköltségek.
b) Igénybevett szolgáltatások
ba) Üzemanyag költségek a szervezet tulajdonában lévő vagy bérelt járművekhez, magánszemély tulajdonában lévő gépjármű a szervezet érdekében történő használata;
bb) Szállítás, rakodás költsége;
bc) Raktározás költsége;
bd) Irodahelyiség, terembérlet, pályabérlet, székhelyszolgáltatás bérleti díja;
be) Javítás, karbantartás költségei;
bf) Posta, telefon és kommunikációs költségek;
bg) Oktatás, képzés költségei;
bh) Kiadványok előállítási költsége;
bi) Pályázati költségek.
c) Egyéb szolgáltatások:
ca) Közüzemi díjak (elektromos áram, víz, szemétszállítás, gáz, közös költség);
cb) Jogszabályi megfeleltetést segítő szolgáltatások: könyvelés díj, könyvvizsgálói díj, fordítási költség, ügyviteli szolgáltatás, ügyvédi munkadíj, hatósági, igazgatási – szolgáltatási díjak, illetékek;
cc) Bankköltségek;
cd) Hirdetési és reklámköltségek;
ce) Honlap fenntartás költségei;
cf) Szakmai szervezetek tagdíja, versenyek nevezési díja, bírói díj, versenyengedélyek díja.
d) Személyi jellegű költségek:
da) Bérköltség;
db) Megbízási jogviszony díja;
dc) Egyszerűsített foglalkoztatás költsége.
e) Felhalmozási költségek: Kis értékű tárgyi eszközök, szellemi termékek, immateriális javak
ea) Irodai gépek és berendezések;
eb) Kommunikációs és prezentációs eszközök;
ec) Biztonsági eszközök;
ed) Sporteszközök; hangszer;
ee) Irodai
és ügyviteli szoftverek;
2. Támogatási kérelem gazdasági szereplő bevonásával megvalósítandó programhoz
2. Támogatás kérelem melléklete költségterv
6. Nyilatkozat tartozásról rendezett munkaügyi kapcsolatokról