Általános információk:
|
A jegyző aktívkorúak ellátására való jogosultságot állapít meg annak az aktív korú
egészségkárosodott személyek.
- aki munkaképességét legalább 67%-ban elveszítette, illetve legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, vagy
- aki vakok személyi járadékában részesül, vagy c) aki fogyatékossági támogatásban részesül és egyéb jövedelemmel nem rendelkezik.
aki az 55. életévét betöltötte, valamint
- a munkanélküli járadék, az álláskeresési járadék, az álláskeresési segély, vállalkozói járadék folyósítás időtartama lejárt, - az álláskeresési támogatás folyósítását keresőtevékenység folytatása miatt a folyósítási idő lejártát megelőzően szüntették meg, és a keresőtevékenységet követően az Flt. alapján álláskeresési támogatásra nem szerez jogosultságot, - aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel legalább egy év időtartamig együttműködött, - GYES, GYET, ápolási díj, rendszeres szociális járadék, a bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, átmeneti járadék, a rehabilitációs járadék, rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, az ideiglenes özvegyi nyugdíj folyósítása megszűnt és közvetlenül a kérelem benyújtását megelőzően az állami foglalkoztatási szervvel, legalább 3 hónapig együttműködött, feltéve, hogy saját maga és családjának megélhetése más módon nem biztosított, és keresőtevékenységet -ide nem értve a közfoglalkoztatást és az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett. - akinek esetében a munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, vállalkozói járadék (együtt álláskeresési támogatás) folyósítási időtartama lejárt, vagy - akinek esetében az álláskeresési támogatás folyósítását keresőtevékenység folytatása miatt a folyósítási idő lejártát megelőzően szüntették meg, és a keresőtevékenységet követően az Flt. alapján álláskeresési támogatásra nem szerez jogosultságot, vagy - aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel legalább egy év időtartamban együttműködött, vagy - akinek esetében az ápolási díj, a GYES, a GYET, a rendszeres szociális járadék, a bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, az átmeneti járadék, a rokkantsági nyugdíj, a baleseti rokkantsági nyugdíj, az ideiglenes özvegyi nyugdíj folyósítása megszűnt, illetve az özvegyi nyugdíj folyósítása a Tny. 52. §-ának (3) bekezdése szerinti okból szűnt meg, és közvetlenül a kérelem benyújtását megelőzően az állami foglalkoztatási szervvel legalább három hónapig együttműködött feltéve, hogy saját maga és családja megélhetése másmódon nem biztosított, és kereső tevékenységet nem folytat, - ide nem értve a közfoglalkoztatást és az alkalmi munkavállalói könyvvel végzett munkát. Akkkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át, 2011-ben a 25650.-Ft-ot és vagyona nincs. A segély havi összege 25650.- Ft-ot. Az aktív korúak ellátására egy családban egyidejűleg csak egy személy jogosult Kivéve: ha az egyik személy a bérpótló juttatásra míg a másik személy rendszeres szociális segélyre jogosult. Minden egyéb személy, akinek az aktív korú ellátásra való jogosultságát megállapították bérpótló támogatásra jogosul, melynek havi összege 2011-ben 28.500 Ft.
|
Ügyfél által csatolandó mellékletek:
|
1. A kérelmező és vele együtt élő családtagjai jövedelemigazolását a következők szerint: - nyugdíjszerű ellátások esetében az igazolást úgy kell benyújtani, hogy megállapítható legyen a kedvezményezett neve és lakcíme (pl. nyugdíjösszesítő, év eleji nyugdíjközlő) ettől abban az esetben lehet eltekinteni, ha ilyet az adott évben már benyújtottak, ez utóbbi esetben elegendő a nyugdíjszelvény (vagy másolata), - bármely egyéb jövedelemforrásból származó jövedelmeknél (pl. munkabér, alkalmi munkából származó bevétel stb.) a munkáltató által kiadott a kérelem benyújtását közvetlenül megelőző havi nettó átlagjövedelmet tartalmazó igazolást, - egyéb pénzellátások igazolása (pl. családi pótlék, árvaellátás stb.) - gyermekét egyedül nevelő szülő esetében igazolás a tartásdíjról (pl. bírósági végzés; egyezség bíróság általi jóváhagyása; átutalás postai szelvénye; átutalási értesítő; a szülők hiteles nyilatkozata a gyermektartás mértékéről; amennyiben a tartásra kötelezett nem fizet, az erről szóló nyilatkozat) - A nem foglalkoztatott személyre vonatkozóan a munkaügyi központ igazolását az álláskeresési járadék, álláskeresési segély, munkanélküli járadék folyósítási időtartamának lejártáról, valamint arról, hogy a kérelmező álláskeresést ösztönző juttatásban nem részesül, v a g y
- a jövedelempótló támogatás folyósítási időtartamának lejártáról szóló határozatot, ha azt nem a rendszeres szociális segély megállapítására és folyósítására illetékes települési önkormányzat hozta, v a g y
- a munkaügyi központ igazolását arról, hogy a munkanélküli járadékra való jogosultsága nem áll fenn.
- A munkaügyi központ igazolását a munkaviszonyban töltött azon munkanapok számáról, amelyeket a támogatás megállapításánál figyelembe kell venni.
- Amennyiben a kérelmezőnek együttműködési kötelezettség van előírva, a munkaügyi központtal, vagy az önkormányzat kijelölt intézményével, igazolást arról, hogy a kérelem benyújtását megelőző két évben legalább egy év időtartamig együttműködött.
- Amennyiben kérelmezőnek ápolási díja, GYES-e, GYET-e, rendszeres szociális járadéka, bányász dolgozó egészségkárosodási járadéka, átmeneti járadéka, rokkantsági nyugdíja, baleseti rokkantsági járadék folyósítása a kérelem benyújtása előtt szűnt meg, a megszűnéséről szóló határozatot.
- Az iskolai végzettséget, szakképesítést igazoló okiratot, vagy annak másolatát.
|