+36-1-462-3100 | 1073 Budapest Erzsébet Krt. 6. | [email protected] |
  • írta Török Zsuzsa Gyöngy
  • 2024. június. 04. kedd
  • 370

Erzsébetváros Jövőjéért díjátadó

„Ennek az országnak óriási szüksége van olyan nagyszerű pedagógusokra, mint önök” Ezzel a gondolattal köszöntötte Niedermüller Péter az óvónőket, logopédusokat, tanítókat és tanárokat a K11-ben, ahol a kerületi pedagógusnapi ünnepségre gyűlt össze a közösség.
title image

Erzsébetváros Jövőjéért díjátadó

„Ennek az országnak óriási szüksége van olyan nagyszerű pedagógusokra, mint önök”

Ezzel a gondolattal köszöntötte Niedermüller Péter az óvónőket, logopédusokat, tanítókat és tanárokat a K11-ben, ahol a kerületi pedagógusnapi ünnepségre gyűlt össze a közösség.

A polgármester elmondta, hogy szerinte a pedagóguspályánál nincs fontosabb munka, mert értéket közvetítenek és a felnövekvő nemzedéknek ők tanítják meg, hogyan kell egy társadalomban élni, egymással viselkedni, együttműködni, konfliktusokat megoldani.

„Önök azok, akik az egész ország jövőjéért viselnek gondot” – fogalmazott s hozzátette, milyen nehéz ma Magyarországon az oktatásban dolgozni, mégis nagyszerűen viselik terhüket a pedagógusok.

„Nagy tisztelettel gondolok a munkájukra. Szeretném, ha minden nap ünnepelhetnénk önöket, mert amit tesznek, az pótolhatatlan. A közösség, az önkormányzat, az itt élő emberek a legnagyobb megbecsüléssel tekintenek az önök munkájára. Ezt szeretném megköszönni, és kérem, sose adják fel! – zárta gondolatait Niedermüller Péter.

Ezt követően Szücs Balázs alpolgármesterrel Erzsébetváros Jövőjéért díjakat adtak át Bajnokné Gronski Katalin Luca gyógypedagógusnak, Dr. Papp Ferencné pedagógusnak, Sütőné Daragó Edina logopédusnak, Szegediné Pusztai Ildikó óvodapedagógusnak.

Vári György tanár Arany emlékdiplomát vehetett át, mivel 50 éve végezte el a főiskolát. Két nyugalmazott óvónő Rubin emlékdiplomáját is köszöntötte a közösség: Gál Barnabásné és Turányi Sándorné éppen 70 esztendeje kezdték el pedagógusi pályájukat.

A kerületi pedagógusnapon a Canarro Zenekar is kedveskedett a közönségnek:

Budapest múlt századi szalonzenéit egy csipetnyi Párizzsal fűszerezve, nyugat-európai manouche swing-et hoztak ajándékba, a K11-be.


Erzsébetváros Jövőjéért díjazottak 2024-ben:


Bajnokné Gronski Katalin Luca

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola gyógypedagógusa 2002 óta, emellett művészet-és zeneterapeuta. Korszerű elméleti és módszertani ismeretekkel dolgozik, nagy tapasztalattal rendelkezik beszédfogyatékos és tanulási akadályozott tanulók oktatásában.

Az iskolai énekkar és a furulya szakkörök sikeres vezetője. Az intézmény hosszú évek óta aktív résztvevője a Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiváljainak.

A versenyekre ő készíti fel az énekkart, mely több alkalommal érdemelte ki az I. helyezést, az arany fokozatot, a kiemelt arany fokozatot.


Dr. Papp Ferencné

Cegléden kezdte, majd Erzsébetvárosban folytatta a pályáját.  A Hernád utcai 3-as iskolában 1997 óta tanít, 2018-tól a jogutód Baross Gábor Általános Iskola igazgatóhelyettese, és a felső tagozat összes munkaközösségének munkáját ő irányítja. Pedagógiai munkáját a folyamatos képzés és megújulás jellemzi. Elkötelezett a hátrányos helyzetű gyermekekkel való foglalkozásokban. Munkáját mindig az empátia, a következetesség, a hivatás iránti alázat vezérli. A kerület életének lelkes követője és motorja.


Sütőné Daragó Edina

1997 óta dolgozik a kerületben, először a Magonc Óvoda logopédusa volt, majd 2003-ban került a jelenlegi Pedagógiai Szakszolgálat állományába, ahol nevelési tanácsadást, valamint szakértői bizottsági feladatokat lát el. 2015 óta vezetőhelyettesként segíti a tagintézmény működését, részt vesz rövid és hosszú távú terveinek kialakításában, megvalósításában.

Nagy szakmai tapasztalattal és empátiával fordul a kliensek és a munkatársai felé.

Kontaktóráiban gyermek pszichodráma foglalkozásokat vezet, melyre minden évben nagy az érdeklődés. A különleges gondoskodást igénylő gyermekek és családjaik társadalmi elfogadása és megbecsülése válik lehetővé munkájának köszönhetően.


Szegediné Pusztai Ildikó

A Magonc Óvoda igazgatója 1992 óta dolgozik Erzsébetvárosban. Fontos számára az egész életen át tartó tanulás. Hitvallásának alapjai az emberi, erkölcsi és szakmai igényesség, megfelelés a törvényi, a fenntartói, a szülői, a gyermeki, a pedagógusi elvárásoknak.

Fő értékek munkájában az egészségtudatosság, az egészségfejlesztő programok működtetése, a környezettudatosság megalapozása és fenntarthatósága. A BME vezetői szakirányú képzésében leendő igazgatóknak tart szakmai gyakorlatot. 2021 óta mesterpedagógusként dolgozik programja megvalósításáért.

Emlékdiplomások 2024-ben:


Vári György

A Magyar Testnevelési Főiskolán szerezte meg középiskolai testnevelő tanári diplomáját 1974-ben. Pedagógusi munkáját a Szív utcai Általános Iskolában kezdte, majd sportszervezőként dolgozott.

1990-től 2011-es nyugdíjazásáig a Szinyei Merse Pál Gimnáziumban tanított. Feladatai mellett irányította a diáksport munkát, labdarúgó-szakosztályt működtetett, táborokat, valamint iskolák közötti sportversenyeket szervezett. Nyugdíjazását követően további egy évig tanított a Vörösmarty utcai általános iskolában. Jelenleg is aktív, sportversenyeket, bajnokságokat szervez általános és középiskoláknak.


Gál Barnabásné

1954-ben szerezte meg óvónői képesítését a szerencsi Állami Tanítóképzőben. Cigándon kezdte a pályáját, majd 1957 szeptemberétől a Dob u. 95. szám alatti óvodában dolgozott egészen nyugdíjba vonulásáig, 1993-ig. Ezután hivatását továbbra is folytatta, odaadó, lelkiismeretes munkával egészen 2000-ig. Bemutató foglalkozásaival rendre szakmai sikereket könyvelhetett el. Az oktatásügy kiváló dolgozója lett 1974-ben, Kiváló Munkáért miniszteri kitüntetésben részesült 1983-ban, 1993-ban pedig megkapta a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.


Turányi Sándorné

Az aszódi Állami Óvónőképzőben végzett, 70 esztendeje. Első munkahelye Kiskunlacházán, a 2. számú óvoda volt, majd az aszódi 2. számú Napközi Otthonos Óvodában dolgozott, ahol 1966-ban kinevezték óvodavezetőnek. Az 1992-es nyugdíjazásáig irányította az intézményt. Szakmai képességeit tükrözi, hogy az általa vezetett óvodából továbbképző bázisóvoda lett. Munkája elismeréseként 1975-ben Az oktatásügy kiváló dolgozója címet nyerte el, 1989-ben Kiváló Munkáért miniszteri kitüntetésben részesült, 1993-ban megkapta a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

 

kohezios_alap