Programokra maximum másfél millió forintot nyerhet el egy-egy szervezet, a keretösszeg itt 20 millió forint. Működési költségekre legfeljebb 500 ezer forintra lehet pályázni, a teljes keretösszeg 10 millió forint.
„Szükségünk van a civilek tudására, a sokszor hiánypótló munkájukra” – mondta el lapunknak Szücs Balázs, a civil ügyekkel is foglalkozó alpolgármester. Civileknek dedikált, működési költségekre is felhasználható pályázatok sem országosan, sem fővárosi szinten sincsenek, ezért sok civil szervezetnek a mi támogatásunk az életben maradást jelenti. Nyilván az igénybe vehető összeg nem fedezi a teljes éves költségvetésüket, de hozzájárulás lehet például a havi internethozzáférés vagy a telefonköltségek fedezésére.” – tette hozzá Szücs Balázs.
A pályázatokról az önkormányzat személyes tájékoztatót is tartott, amelyre megtelt a Klaudió Civil Központ helyisége, közel negyven szervezet képviseltette magát. A pályázatokat az önkormányzat témában érintett vezetői és munkatársai ismertették, Szücs Balázs alpolgármester mellett Kohári Edit civil tanácsadó, Gyuris Gabriella, a Humánszolgáltató Iroda szakirodavezetője, Czikora Petra irodavezető-helyettes és Molnár-Csomós Ilona pályázati referens. Mint megtudtuk, minden évben változik valamennyire a kiírás. A működési pályázatoknál is voltak módosítások, abban például, hogy milyen tételeket lehet elszámolni. Bérköltségekre például csak az igényelt összeg 25%-a fordítható. Új elem a programokra kiírt pályázatban, hogy az önkormányzat 10% önrészt kér, ami nem pénzbeli önerővel is biztosítható. Előnyt élveznek azok a programok, amelyek Erzsébetvárosban valósulnak meg, és az önkormányzat pozitívan értékeli azt is, ha a pályázó az elvártnál nagyobb önrészt biztosít.
„A programokra igénybe vehető pályázati kiírásban a kerület prioritásait is megfogalmaztuk. Pozitívan értékeljük, hogy a pályázó koncepciója a kulturális szegénység leküzdését, valamely hátrányos helyzetű társadalmi csoport esélyegyenlőségét támogatja, vagy kerületünk helyi értékeit, sokszínűségét mutatja be.” – részletezte az alpolgármester az önkormányzat értékelési szempontjait.
A pályázatokat egy felkért szakmai bizottság előzetes véleménye alapján a Művelődési, Kulturális és Szociális Bizottság elbírálja, majd javaslatát a Képviselő-testület elé terjeszti. A teljes pályázati folyamat a sikeres szerződéskötésig nagyjából 3 hónapot vesz igénybe.
Pályázati felhívás civil szervezetek működési támogatásra
Pályázati felhívás civil szervezetek programjainak támogatásra
S. Takács Zsuzsanna